Jak zařídit malou kuchyň

Malá manželka či malý manžel se dobře šatí a živí, malá auta leckdo vyhledává kvůli snadnému parkování. Výhodu malých bytů představuje především nižší cena, jinak ale převládají mínusy. V kuchyni se to projevuje nejvíce. Většinou do ní totiž k přípravě jídla potřebujeme určité množství prostorově rozložitých spotřebičů a úložných skříněk, které se ne vždy musí do minikuchyněk vejít. Takže jak zařídit malou kuchyň? Základní řešení tohoto problému jsou dvě:

  • Kuchyně na míru
  • Vestavěné patro použité jako úložný prostor nebo jako jídelna

První varianta má výhodu v tom, že spotřebiče, ať už se jedná o myčku na nádobí, lednici nebo sporák, lze vestavět do kuchyňské linky a plýtvání prostorem je takřka nulové.

TIP: Vybavte si kuchyni nábytkem jednoho výrobce, nebo alespoň jednoho stylu. Vše vypadá kompaktněji a pokud navíc na viditelných plochách převládají světlé odstíny, může vybavení opticky zvětšit pokoj i o několik desítek centimetrů na každou stranu.

Malá kuchyně inspirace

Jak může vypadat taková malá kuchyně? Inspirace je na internetu dost, podívejte se například do fotogalerie, hodně fotografií najdete také v článku 43 kreativních nápadů pro malé kuchyně.

Pokud byste potřebovali rady pro optické zvětšení malé kuchyně, tak narážíme na svízel specika této místnosti. Obvykle pomohou zrcadla a jiné skleněné plochy (včetně populárních obkladů z lacobelu). Ty se sem ale moc nehodí, velmi rády na nich ulpívají otisky prstů rukou, které se při práci v kuchyni zašpiní natotata. Oko šálící zvětšení místnosti tedy spíše obstarají světlé barvy na stěnách a plochách linky.

Podrobněji na toto téma se píše i v článku I malá kuchyně může být velkým kuchařským královstvím