Jak zařídit kuchyň

S tím, jak zařídit kuchyň nám sice mohou pomoci různí bytoví architekti nebo odborníci přímo u prodejce, ovšem jejich služby pochopitelně nejsou zadarmo. Jestliže chceme do kuchyňského studia nebo do prodejny jít už s jasnou představou na papíře, určitě se nám budou hodit počítačové programy, pomocí nichž si sami můžeme vymodelovat podobu místnosti a nábytku, a tím ujasnit leckterou otázku ohledně zařízení kuchyně na míru. Stačí se párkrát po kuchyni proběhnout s metrem, zanést potřebné údaje do programu a náš sen začne získávat konkrétní obrysy.

To, na co všichni hlavně čekáte, jsou jistě konkrétní programy pomáhající k zařízení kuchyně na míru. Omezíme se hlavně na ty volně dostupné, protože si asi těžko někdo kvůli proměně jedné nebo dvou místností koupí drahý program, když má možnost využít desítek volně (a dokonce i legálně) šířených na internetu. Je však třeba mít na paměti, že tyto programy mívají výrazně menší databázi předmětů, i tak se s nimi ale dá vcelku dobře naplánovat zařízení kuchyně na míru.

Počítačové programy, které ví, jak zařídit kuchyň:

S těmi nejběžnějšími se můžete seznámit například v článku Počítačové programy pro návrh interiéru bytu oživují sny a mnohé jsou zdarma!

Informace z článku ještě doplníme zkušenostmi s programem Google Sketch Up, o němž se článek také v krátkosti zmiňuje. Ne, že bychom mu chtěli dělat reklamu, ale nutno podotknout, že patří k těm nejzdařilejším. Vyniká jednak pěknou grafikou, ale také tematicky bohatým poradním fórem v produktových fórech Googlu.

Většina z programů zmíněných v článku se zabývá obecným interiérovým plánováním. Co se týká konkrétních programů přímo na návrh kuchyně, musíme určitě zmínit program Kitchen Draw vhodný pro jednorázové plánování (je totiž zdarma k dispozici jen po dobu třiceti hodin) místnosti. Opomenout nelze ani plánovač kuchyní IKEA.