Kuchyňský kvíz

Zařizování kuchyně na míru provází nejedna obtíž. Rad, jak se s nimi vypořádat, nalezneme všude spoustu. Poradní články a návody sice mohou v lecčem pomoc, nicméně často bývají nudné. Zkusme se něco dozvědět trochu zábavnější formou. Doufáme, že vás náš kuchyňský kvíz pobaví a dozvíte se díky němu něco užitečného. Takže jak zařídit kuchyň? Čtěte a odpovídejte, pokud si nebudete vědět rady, nechte si napovědět kliknutím na odkaz.

1. otázka: Začneme zlehka, ale nebojte se, bude přituhovat. Takže co žádná mikrovlnná trouba neumí?

 1. rozmrazovat.
 2. grilovat.
 3. sama uvařit svíčkovou omáčku.
 4. Kdybyste si náhodou nebyli jistí, v textu Pozor na mikrovlnky: Některé vás mohou zranit, jiné jsou požíračkami energie najdete, co taková mikrovlnka může umět.

2. otázka: Kuchyňský trojúhelník je svírán třemi důležitými body kuchyně, mezi nimiž se během přípravy jídla nejčastěji pohybujeme. Tvoří ho:

 1. lednice, jídelní stůl, mikrovlnná trouba.
 2. sporák, dřez, lednice.
 3. dřez, sporák, jídelní stůl.
 4. vařečka, struhadlo, váleček.
 5. Nevíte si rady? Správnou odpověď najdete v článku Přizpůsobte si kuchyň na míru, ať už jste žena s nepořádným manželem nebo svobodný ajťák

3. otázka: Nejrozšířenějším typem kuchyně v českých interiérech je:

 1. kuchyně do L.
 2. kuchyně do U.
 3. kuchyně do X.
 4. Asi jste odhalili, že možnost c) je nesmysl. Která z prvních dvou odpovědí je ale správná? O obou se zmiňuje článek Interiéry obrazem: Kam se hodí kuchyně do L?, v němž naleznete rozluštění problému.

4. otázka: Podle zásad feng shui by kuchyně nikdy neměla být:

 1. uprostřed domu izolovaná od vnějšího světa.
 2. vybavena jen jedním vchodem a pokud možno v sousedství obývacího pokoje.
 3. u vstupních dveří a naproti schodišti.
 4. A jak že zní odpověď na tuto otázku? Podívejte se na článek Zařiďte si kuchyni podle zásad Feng shui! a vše vám bude jasné.

Tip!

Feng shui (nebo také feng-šuej) je výraz pro čínské učení vycházející z tradic s hlubokými kořeny a výkladů vztahu člověka a jeho okolí uprostřed toku času. Jeho pravidla se často uplatňují v bytovém designu. Nechte se jím inspirovat v článcích o feng-šuej.