Barvy do kuchyně

Jak na barvy do kuchyně na míru? Máme spoustu možností, do kuchyně se toho totiž hodí daleko víc než jen klasická bílá. Jak vlastně na člověka jednotlivé barvy působí? Pojďme si rozkrýt jejich význam a poznejme, čemu by mohly barvy v kuchyni pomoci. Mohly by třeba ovlivnit vzájemnou komunikaci a chuť k jídlu. Proto je vedle funkčnosti pro kuchyně barva to nejdůležitější.

Pochopitelně ani barvy nedokážou vše. Všemocná je jen kouzelná hůlka Harryho Pottera, ta ovšem existuje jen na stránkách knih a na filmovém plátně. Barvy mohou výsledný efekt spíše podpořit. Ale o jaké efekty vlastně jde?

moderní červená kuchyně

Červená – kuchyně této barvy získávají stále větší popularitu, ale pokud máte hyperaktivní dítě, měli byste na něco takového zapomenout. Červená dráždí, může i pudit k hádkám. To si v místnosti, kde rodina sedá ke společnému jídlu, asi nikdo nepřeje. Červená se tedy doporučuje k užití jen ve formě doplňků nebo jako méně dominantní v kombinaci s jinou barvou.

Oranžová – v současné době asi není doporučovanější barva do kuchyně. Oranžová podporuje komunikaci i chuť k jídlu

Fialová – patří mezi problematické barvy do kuchyně. Vzbuzuje zdání luxusu, takže pokud chcete při večeřích ohromit tchyni, jak se vám daří dobře, zvolte tenhle odstín. Zároveň ale fialová

Modrá – kdo ví, že do výměny kuchyňské linky nebo do příštího malování bude chtít pořád jen hubnout a hubnout, ten potřebuje co nejvíc modré. Na rozdíl od oranžové by měla tlumit chuť k jídlu.

Žlutá – co do efektu jde o barvu velmi podobnou oranžové. Jen je o trochu dráždivější, může tedy, podobně jako červená, podněcovat k hádkám.

Zelená – velmi populární barva vypadá hezky na podlaze, připomíná nám totiž trávu, což je na zemi přirozené. Ze zelených skříněk a ze stěn už cítíme jakýsi chlad, na spoustu lidí tato studená barva nepůsobí dobře.

Tip!

Na zelenou si dejte pozor především v podobě žárovky nad jídelním stolem. Může ozářit jídlo na talíři a přiznejme si, takový zelený steak není nic moc lákavého.

Více vám mohou prozradit články na téma barvy v bytě na serveru zaměřeném na rady a tipy ohledně bydlení.

Jak vymalovat kuchyň

Největší barevný efekt mívá linka. Přece jen jde o jakýsi hlavní oltář chrámu zvaného kuchyně. Pomoci si ale můžeme také vymalováním. O tom, jaké barvy použít v kuchyni, ale také v jiných místnostech, a na co si při výmalbě dát pozor, se píše na stránkách jakvymalovat.cz